Diamond and Sapphire Clover Necklace in 18K White Gold
$1,440.00
- SKU
- 9343
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DETAILS
| SKU : | 9343 |
|---|---|
| Chain Length : | 16 inches |
| Chain Type : | Rolo Chain |
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Polished |
| Length : | 0.5 in |
| Metal : | 18K White Gold |
| Type Of Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 0.5 in |
| Average Clarity : | SI1 |
| Average Color : | G, H |
| Diamond Quantity : | 46 |
| Diamond Shape : | Round |
| Setting Type : | Prong |
| Total Carat Weight (min) : | 0.18 ct |
| Gemstone : | Sapphire |
| Gemstone Shape : | Pear |
| Gemstone Quantity : | 4 |
| Setting Type : | Prong |
| Total Carat Weight (min) : | 1.10 ct |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Diamond and Sapphire Clover Necklace in 18K White Gold
$1,440.00
Your Shipping Information
ORDER BY
6pm EST today
RECEIVE BY
Wednesday, Apr 29
try this ring in person
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free Fedex Shipping
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
30 Day Returns
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
Free Limited Lifetime Warranty
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Financing Available
Available now through Paypal Pay later!