Luxe Diamond Arrow Ring in 18K White Gold (0.52ct)
$1,295.00
$1,045.00
- SKU
- 7644
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DESCRIPTION
The Luxe Diamond Arrow Ring will help you complete any outfit with sparkling, spunky style. This statement ring was handcrafted of 18k white gold and is studded with 0.52 ctw. diamonds.
• 18k white gold
• 0.52 ctw.
• Handcrafted
PRODUCT DETAILS
| SKU : | 7644 |
|---|---|
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Polished |
| Length : | 21.40mm // 0.84" |
| Metal : | 18K White Gold |
| Width : | 18.54mm // 0.73" |
| Average Clarity : | SI |
| Average Color : | G, H |
| Diamond Shape : | Round |
| Setting Type : | Prong |
| Total Carat Weight (min) : | 0.52ct |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Luxe Diamond Arrow Ring in 18K White Gold (0.52ct)
$1,295.00
$1,045.00
Your Shipping Information
ORDER BY
6pm EST today
RECEIVE BY
Tuesday, Apr 28
try this ring in person
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free Fedex Shipping
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
30 Day Returns
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
Free Limited Lifetime Warranty
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Financing Available
Available now through Paypal Pay later!