Open Turquoise Heart Necklace in 14K Yellow Gold (0.14ct)
$925.00
- SKU
- B1148
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DETAILS
| SKU : | B1148 |
|---|---|
| Chain Length : | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type : | Rolo Chain |
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Polished |
| Length : | 15 mm |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Type Of Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 15 mm |
| Gemstone : | Turquoise |
| Gemstone : | Turquoise |
| Gemstone Shape : | Round |
| Gemstone MM : | 1 mm |
| Gemstone Quantity : | 36 |
| Setting Type : | Pave |
| Total Carat Weight (min) : | 0.14 ct |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Open Turquoise Heart Necklace in 14K Yellow Gold (0.14ct)
$925.00
Your Shipping Information
ORDER BY
6pm EST today
RECEIVE BY
Wednesday, Apr 29
try this ring in person
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free Fedex Shipping
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
30 Day Returns
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
Free Limited Lifetime Warranty
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Financing Available
Available now through Paypal Pay later!