Petite Diamond Clover Necklace in 18K White Gold (0.44ct)
$1,595.00
- SKU
- B1022-18k White Gold
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DESCRIPTION
- Adjustable chain 16", 17", 18"
PRODUCT DETAILS
| SKU : | B1022-18k White Gold |
|---|---|
| Chain Length : | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type : | Rolo Chain |
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Milgrain, Polished |
| Length : | 0.33 in |
| Metal : | 18K White Gold |
| Type Of Clasp : | Spring-ring Clasp |
| Width : | 0.33 in |
| Average Clarity : | SI1 |
| Average Color : | G, H |
| Diamond Quantity : | 5 |
| Diamond Shape : | Princess, Round |
| Setting Type : | Prong |
| Total Carat Weight (min) : | 0.44 ct |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Petite Diamond Clover Necklace in 18K White Gold (0.44ct)
$1,595.00
Your Shipping Information
ORDER BY
6pm EST today
RECEIVE BY
Wednesday, Apr 29
try this ring in person
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free Fedex Shipping
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
30 Day Returns
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
Free Limited Lifetime Warranty
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Financing Available
Available now through Paypal Pay later!