Petite Diamond "b" Initial Necklace in 14K White Gold
$495.00
$350.00
- SKU
- B1013-14k White Gold-B
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DESCRIPTION
Proudly display this lowercase letter "b" necklace in 14k white gold, whether it is yours or a loved one's initial. This casual diamond initial charm necklace makes the perfect accent for any everyday outfit.
• 14k white gold
• Round pave-set diamonds
• Adjustable rolo chain with lobster clasp closure
• Handcrafted
PRODUCT DETAILS
| SKU : | B1013-14k White Gold-B |
|---|---|
| Chain Length : | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type : | Rolo Chain |
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Polished |
| Initials : | B |
| Length : | 0.25 in |
| Metal : | 14K White Gold |
| Type Of Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 0.20 in |
| Average Clarity : | SI1 |
| Average Color : | H |
| Diamond Quantity : | 14 |
| Diamond Shape : | Round |
| Setting Type : | Pavé |
| Total Carat Weight (min) : | 0.04 ct |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Petite Diamond "b" Initial Necklace in 14K White Gold
$495.00
$350.00
Your Shipping Information
ORDER BY
6pm EST today
RECEIVE BY
Tuesday, Apr 28
try this ring in person
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free Fedex Shipping
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
30 Day Returns
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
Free Limited Lifetime Warranty
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Financing Available
Available now through Paypal Pay later!