Bezel-Set Blue Topaz Oval Ring in 14K Yellow Gold (6.00ct)
$1,005.00
$575.00
- SKU
- 6260
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DESCRIPTION
Contemporary and elegant, this stylish blue topaz ring will add vibrant color to your favorite ensembles. Crafted of enduring 14K yellow gold, this ring features a modern high-polished flat shank. A radiant 6.00ct blue topaz dances in an attractive bezel.
PRODUCT DETAILS
| SKU : | 6260 |
|---|---|
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Polished |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | Approximately 3 mm |
| Gemstone : | Blue Topaz |
| Gemstone Shape : | Oval |
| Gemstone : | Blue Topaz |
| Gemstone MM : | Approximately 14 x 9 mm |
| Gemstone Quantity : | 1 |
| Setting Type : | Bezel |
| Total Carat Weight (min) : | 6.00 ct |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Bezel-Set Blue Topaz Oval Ring in 14K Yellow Gold (6.00ct)
$1,005.00
$575.00
Your Shipping Information
ORDER BY
6pm EST today
RECEIVE BY
Tuesday, Apr 28
try this ring in person
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free Fedex Shipping
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
30 Day Returns
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
Free Limited Lifetime Warranty
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Financing Available
Available now through Paypal Pay later!